Primeran startti

Onko kenenkään Primerasta vm.2000 hajonnut starttimoottoria ? Meillä ajettu 89tkm ja auton saa käyntiin vain työntämällä. Huomenna soitan maahantuojalle ja pyydän ainakin uuden osan ilman kuluja. Alkaa hieman, tämä Nissanin laatu huolestuttamaan. Keväällä vaihtuu auto, mutta nyt päätin, ettei se ole enään Nissan, vaikka näitä on ollut jo 4 peräkkäin.
3582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katos, joka autossa hajoo aina jotain. Mulla on 3:s primera.
Siitä syystä että tiedän jotain autoista vaikka en taida ihan yhtä usein vaihtaa kuin sinä.
Startti on nyt huutanut kuukauden jääden päälle.
Sitä ennen hajonnut ohjaustehostin, joka vaihdettiin takuuseen.
Hae ihmeessä 2000 malliin osa jos se kuuluu takuuseen, mutta älä hauku vaan ole iloinen että meillä on takuut olemassa.
Seuraavaksi otan tosin jonkun muun kuin Nissanin.
Olen harkinnut jopa Maximaa.

Äänestä

Sähköosien laadun heikkeneminen uusissa malleissa.
Itsellä oli 85Cherry johon ei tähän päivään ole vielä starttia vaihdettu ja laturikin vain kerran vaihdettu. Samoin vetoakselin kumien heikkeneminen, verrattuna vanhempiin malleihin.
Liekö tehdas ottanut mallia Renaultilta?
Nissani teki ennen liiankin lujia autoja, ei mennyt varaosia juuri ollenkaan. Varmaan se oli syy Nissanin talous vaikeuksiin. Ranskalaisissa on aina varaosakauppa käynyt, kun jatkuvaan hajoaa jotain. Siksi Renaultillakin menee niinkin hyvin.

Äänestä
  • olen kanssasi, tämä on meiden kolmas Primera ja remontti on tehty enemmän, kuin aikaisempiin yhteensä. Minullakin oli aikanaan Cherry ja eipä tarvinut hinailla korjaamolle. Nissanin laatu on ainakin minun mielessä saanut, todella kovan kolahduksen. Tosin eipä muillakaan merkeillä mene hyvin, Isälläni on S80 Volvo ja se on todellinen romuläjä. Ajettu n. 100 tkm ja siihen mahtuu, yksi autom. laatikko ja ainakin viidet (koiranluut). Lisäksi jokatalvisia ongelmia, wepaston kanssa. uusimpana, hajonnut etupyörän napa, että näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MieVaan kirjoitti:

Onko kenenkään Primerasta vm.2000 hajonnut starttimoottoria ? Meillä ajettu 89tkm ja auton saa käyntiin vain työntämällä. Huomenna soitan maahantuojalle ja pyydän ainakin uuden osan ilman kuluja. Alkaa hieman, tämä Nissanin laatu huolestuttamaan. Keväällä vaihtuu auto, mutta nyt päätin, ettei se ole enään Nissan, vaikka näitä on ollut jo 4 peräkkäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu