Kuka Tamperelainen haluu harrastaa tätä? tää on sillein helppo laji (miten tän ny ottaa). Mä oon harrastanu siällä jo 2,5 vuatta. Se sijaittee Hervannassa Teekkarinkadulla Pelipuiston Seurakuntatalossa. Tätä pidetään ti & to klo 17.30-20.30. Jos joku haluaa, voi tulla kattoon t. jopa tulla harjotteleen tänne.
Karatea Hervannassa.
Harrastaja
4432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ne Diakonissat syättää, kun nälkäiset ei saa enää "avustuspussukoita". Onhan siin tosi seurakunta, väkivaltaa vaan opetetaan.
Sä käsität väärin: vaikka niissä on väkivaltasia asioita, niin valmentaja opettaa kontroloimaan mieltä. Eihän valmentaja karatekoita sotilaiks kouluta. Jos harrastaja on käyttänyt taitoja väärin, niin valmentajan on oikeus erottaa. Karatessa kuuluukin kehittää oikeaa karatehenkiä eli kunnioittaa toisii ihmisiä. Tarkottaa mm. et sä oot kiva muille, mut jos meet juppaileen jollekin toiselle, niin saatat saada turpaas.
Harrastan Shotokan-tyylisuuntaa. Se ainakin on hyvin kontroloiva Karaten tyylisuunta.
karate nääs