Megane Break 1.6 voitti taas testin

Tällä kertaa testi löytyy uusimmasta ruotsalaisesta Auto, Motor och Sport -lehdestä. Meganea vastassa olivat Ford Focus wagon, Mitsubishi Lancer wagon ja Fiat Stilo multiwagon. Megane Break oli ylivoimainen.
41077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin ylivoimaisesrti eniten vikoja.

Äänestä
  • Täyttä paskaa tuollaiset kirjoitukset kun autoa on ollut vasta pari kuukautta saatavilla. Sitäpaitsi esimerkiksi VW Golf on paljon useammin pajalla verrattuna vanhaankin Meganeen ADACin tutkimuksen mukaan. Eli Volkkari se vasta paska auto on ja kallis huoltaakin. Megane oli aivan keskitasoa.

    Äänestä

  • pysyköön kammiossaan sillä autoista sinä et tiedä pätkääkään.
    Megane ll ajettu nyt yli 14000 km polttoainetta kulunut 6.33/100km ja todella miellyttävät talviominaisuudet. 28 astetta pakkasta ja lämppäri vasta puoliteholla. Vikoja ei ainuttakaan.

    Äänestä

farmarivertailussa 1,6 Megane oli paras ja ajelin liisatulla 1.4 sitten 3 v ihan mukavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja kirjoitti:

Tällä kertaa testi löytyy uusimmasta ruotsalaisesta Auto, Motor och Sport -lehdestä. Meganea vastassa olivat Ford Focus wagon, Mitsubishi Lancer wagon ja Fiat Stilo multiwagon. Megane Break oli ylivoimainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu