kiinnostais tommonen pyörä eli fzr 1000 -91
olisko jollain kokemuksia sellaisesta pyörästä.
kannattaisko ostaa mit.57tkm päällisin puolin ok.
olisko jollain kokemuksia sellaisesta pyörästä.
kannattaisko ostaa mit.57tkm päällisin puolin ok.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta fj1200 se kestää
Mun mielestä pyörän hintaan nähden loistava mopo. Kulkee ja kiihtyy kuin riivattu ja on vielä mukava ajaakkin. Kaks päälläkin jaksaa viedä hyvin. Mulla on ton verran ajettu ja kyl se pelaa viä ihan täysillä. Öljyvalo saattaa joskus aina välkähdellä, mut 'asiantuntijat' sanoo ettei siitä kannata hermostua.
YAMAHA FZR 1000 EXUP -91. Aj. 43tkm. Sini/valko/harmaa. Devil Slip-on putki,Uudet ketjut rattaat. Erittäin hyvin pidetty! Tehot tallella. Hp 5900eur. Jos kiinnosti, niin ota yhteyttä [email protected]
Mun Fzr:n mittarilukema n.55tkm.Öljynsyöntiä oli (thunderace:ssa sama juttu vievät öljyä kun kilometrejä kertyy,ei vika vaan ominaisuus,kuulemma)nyt koke purettu,porattu ja uudet männät jne.Alkoi harmittaa kun ajeli reippaammin niin öljy valo alkoi palamaan,siinä jotenki ajo "fiilis" kärsi vaikka ties että valo syttyy kun öljyn pinta alenee ja öljyä saa lisää.Alle 5000rmp kun ajeli ei öljyä pahemmin menny mut punasen pinnassa...Kytkin meni myös uusiksi.tehoa kohtalaisesti.
Juu samaa mieltä olen tuosta öjynkulutuksen kasvamisesta 50tkm jälkeen. Itsänikin harmitti mokoma homma sen verran, että asentelin sinne uudet männänrenkaat ja venttiilien ohjurinkumit. Pyörä on ollut tekniikaltan muuten ihan loistava peli. Ainoat pienet ongelmat ovat olleet itselläni exup säätimen vikinä ja katkennut säädin vaijeri.
kytkin vikoo.ei taho ottaa.ei luista eikä levyt kuluneet???muuten hienosti pelannu-89fzr1000.mylly kyl rempattu.