saako?

saako marsulle syöttää vesimelonia ja omenaa ?
3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos vaivautuisit lukemaan alempia keskusteluja, niin löytäisit kysymykseesi varmasti vastauksen ;)

Äänestä

Saa syöttä, mutta ei kovin usein;)

Äänestä

Kyllä voi, omppua harvemmin koska voi aiheutta mahanpuruja. Käyppäs katsomassa www.marsuyhdistys.net ja suomen kani- ja jyrsijäliitto (osoitetta en muista, löydät googlen kautta) Sieltä löytyy hyviä ruoka, hoito yms. ohjeita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuli kirjoitti:

saako marsulle syöttää vesimelonia ja omenaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu