mitä mieltä

mitä mieltä nykynuorista?
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tosielämän tapahtuma;

Kolmevuotias mummonsa kanssa marketissa.
- Ostetaanko me mummo kaljaa ?
- Ei osteta,mummolla on sitä kotona
- Sit iskä makaa taas pers´ruvella sohvassa.

Nuorista voi olla montaa mieltä.Kasvatuksesta ja sen puutteesta.Mutta on niitä kunnollisiakin nuoria.Jopa lähipiirissäkin.

Äänestä
  • Kalle-setäkin tykkää, se puhuu ittekki rumia ja on hirmu kateellinen ku pikku-kalle leikkii
    kivojen likkojen kaas.
    Saako pikku-kalle leikkiä kenenkää kaas ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

mitä mieltä nykynuorista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu