CL vs. GL

mitä eroa on Venton CL ja GL malleilla?
2337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

GL:ssä lisänä CL:ään parempi verhoilu, lokerikot etupenkkien sivuilla, korinväriset kylkilistat. Nämä ainakin, muita ei tule mieleen.

Äänestä
  • Ostin Vento 2.0 GL:n vuonna 1997 ja silloin eroja loytyi:
    - plyyssiverhoilu
    - kuljettajan penkin monipuoliset saadot
    - Thermotronic (automaattinen sisalampotilan saato, ei ilmastointi)
    - korinvariset suojalistat puskureissa ja ovissa
    - sisavalot takana
    - ohjauspyoran korkeussaato (saattoi olla myos CL:ssa)
    - mustat muovisivuhelmat

    Ja jotain muutakin pienta taisi olla - kovin merkittavia eroja ei siis ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaska kirjoitti:

mitä eroa on Venton CL ja GL malleilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu