hayabusa

Kokemuksia pyörästä?
51460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiihtyy niin että meinaa aivot tippuu päästä ja kulkee kun elukka tuohon kun vielä turbo niin aijai!

Äänestä

Tähän tietty gixeri 1000 kaverit sanoo että raskas lotja. Ei nopea radalla mutta normaalissa katuajossa mielestäni mukavasti tiettyä auktoriteettia. Tietyllä tavalla moottori saa kunnioitukseni mm. väännön ansiosta eikä tarvitse kierrättää.... ellei halua... Kokoisekseen ketterä.

Äänestä

Jos vakio tuntuu tylsältä,ei muuta kuin turbo peliin ja kunnon kyyti on taattua.Busassa on hyvät ajo ominaisuudet ainakin kuskille,vänkärin tilanteesta ei niin tietoa ole...kaikinpuolin hyvä pyörä.

Äänestä
  • Ilman vastus kun on se mitä se on, ei turbollakaan kuuhun mennä. Vaikka tehot tuplaantuisi ei kiihtyvyys eikä nopeus nouse ihmeemmin.

    Äänestä

  • turboko kirjoitti:

    Ilman vastus kun on se mitä se on, ei turbollakaan kuuhun mennä. Vaikka tehot tuplaantuisi ei kiihtyvyys eikä nopeus nouse ihmeemmin.

    Et ole tainnut pahemmin livenä ajella ahdetulla Busalla. Vakiomoppeli ei niin hirveesti lähe keulimaan 250:n nopeudessa kuutosella, turbottu lähtee iloisesti.Voimaa on yllin kyllin, pienillä nopeuksilla vaan takanakki ei pysty välittämään sitä tiehen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hayabusa kirjoitti:

Kokemuksia pyörästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu