COCKAPOO

Onko kellään tietoa tästä cockerin ja villakoiran sekoituksesta? Onko missä kasvattajia?
3292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika pienimuotoista kasvatusta kun ei ole tullut tunnetuksi USAn ulkopuolella.Kannattaa etsiä rotua harvinaisten rotujen listalta ja etsiä siten kasvattajia.Ulkomailta kylläkin se luultavasti joutuisit tuomaan.Olen lukenut koirasta ja ihan mukavan luontoinen vaikuttaa olevan!

Äänestä
  • ...jostain lukeneeni että sopisi hyvin lapsiperheeseen ja eetei juuri karvaa irtoaisi.

    Äänestä

  • tiedoton kirjoitti:

    ...jostain lukeneeni että sopisi hyvin lapsiperheeseen ja eetei juuri karvaa irtoaisi.

    noilla luonne yhdistelmillä varmasti sopii lapsiperheisiin.En ole aivan varma siitä oliko koira trimmattava,mutta jos on niin silloin ei karvaa irtoa vaan se pitää trimmata.

    mutta käyppäs sivuilla www.cockapooclub.com
    tai www.cockapoos.com

    sieltä löydät tietoa ja kasvattajia.Onnea koiran hankintaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedoton kirjoitti:

Onko kellään tietoa tästä cockerin ja villakoiran sekoituksesta? Onko missä kasvattajia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu