DC++ herjaa!!

että portti se ja se on varattu(joka kerta eri portin numero)valitse toinen portti tai sulje ohjelma joka käyttää porttia. NO! mistä XP professionalissa voi noita portteja vahtia tai vaihtaa. Haluisin tietää mikä ohjelma siellä varaa kaistaa multa? kertokaa gurut kertokaa..
1483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oliskohan vikana palomuuri? avaa palomuuriin portti dc:lle... ja laita dc:n asetuksiin mitä porttia se käyttää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pölöhökustaa!! kirjoitti:

että portti se ja se on varattu(joka kerta eri portin numero)valitse toinen portti tai sulje ohjelma joka käyttää porttia. NO! mistä XP professionalissa voi noita portteja vahtia tai vaihtaa. Haluisin tietää mikä ohjelma siellä varaa kaistaa multa? kertokaa gurut kertokaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu