laakeriääniä

Mf 165 mp vaihdelaatikko antaa hitaalla pakilla lievää ulinaa/laakeriääntä. Ääni ei vielä ainakaan ole lisääntynyt. Uskaltaako ajella vai pitäisikö ruveta katkomaan traktoria.
2534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin 35:ssa ja 135:ssa "laakeriääni" oli kotoisin pakkipyörästä joka ainakin omien kokemusten perusteella loppuu ekana fergun laatikosta. Hampaiden alkupäästä alkaa lohjeta hampaita ja hammaskosketus ei enää ole "puhdas" josta äänikin sitten tulee.

Äänestä
  • Uskaltaako ajella tekeekö muille hammaspyörille tuhoa. korjattaessa pitäsi ilmeisesti katkaista vai pystyykö korjaamaan muuten

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


massikka kirjoitti:

Mf 165 mp vaihdelaatikko antaa hitaalla pakilla lievää ulinaa/laakeriääntä. Ääni ei vielä ainakaan ole lisääntynyt. Uskaltaako ajella vai pitäisikö ruveta katkomaan traktoria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu