Vakionopeussäädin 110 heppaseen?

Onko kukaan ottanut jälkiasenteista vakionopeussäädintä 110 heppaseen 1.8 Mondeoon. Kokemuksia kuinka toimii?
Muutenkin kiinnostaa miten tuo perusmoottorin tehot riittää maantiellä. Onko suurta eroa 125 1.8:n. Ainakaan kaupunkiajossa ei liiemmin eroa huomaa.
1311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaupunkiajossa ero on nimenomaan 110 heppaisen eduksi. Kiihtyvyys on tietenkin tehokkaammassa parempi mutta alavääntö suoraan sanoen heikko.
Painavahko auto, moottori pienehkö, mutta kyllä pärjää normaalissa ajossa kun tiedostaa tehoreservit.Autohan pitää muuten yllättävän hyvin matkavauhdin ilman suurempia kaasun muutoksi, voisin olettaa että säädin toimii moitteetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mondeota ostamassa kirjoitti:

Onko kukaan ottanut jälkiasenteista vakionopeussäädintä 110 heppaseen 1.8 Mondeoon. Kokemuksia kuinka toimii?
Muutenkin kiinnostaa miten tuo perusmoottorin tehot riittää maantiellä. Onko suurta eroa 125 1.8:n. Ainakaan kaupunkiajossa ei liiemmin eroa huomaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu