ku mä oon samaas hamsua ja mun molemmat siskot on aika allergisia, niin eihän se haittaa, kun hamsu tulisi omaan huoneeseeni ja en toisi sitä muihin huoneisiin!?:) mun on pakko saada hamsteri!:D
moi...
...
1143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Heips!
Älä masennu tästä alkukirjoituksesta;
on aika vastuutonta vanhemmiltasi luvata sinulle hamsteri mikäli siskosi ovat allergisia. On myöskin vastuutonta ottaa eläin mikäli on mahdollista että joudut siitä luopumaan perheessä esiintyvän allergian takia. Mieti siis vielä.
Toisaalta, minunkin pikkusiskollani on allergia, ja silloin kun vielä asuin kotona, minulla oli venäjänkääpiöhamsteri campbell joka oli sellainen persoona että minulla kesti yli kaksi vuotta että pystyin ottamaan uuden käppänän, niin kauan sydämeni vuosi verta menetykseni vuoksi..
Siinä välissä minulla on kyllä ollut kaneja ja rottia jne.
Siskolleni hamsteri ei aiheuttanut allergisia reaktioita. Toisaalta huoneeni oli yläkerrassa, siskoni alakerrassa. Mutta kulkeutuuhan se haju ja hilse silti.
Jos siskojesi allergia ei ole paha niin...noh.
Onnea mahdolliseen hamsterin hankintaan!
T. Henna Vivian -talvikko (Vivianille on sulhanenkin haussa ja yksi ehdokas on löytynyt eli pikkuisia safiirinvärisiä talvikkovauvoja ehkä tulossa!)