mitä mieltä?

aki olavi
4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kiva nimi! sopii mainiosti.

Äänestä

Hyh hyh! Onpa annettu lapselle kauhea nimi. Saa varmasti traumoja moisesta väännöksestä.

Äänestä
  • Kysyn, että mikä Akissa on väännöstä? Aki on kiva nimi pojalle eikä varmasti ole tällähetkellä 10:tä kaimaa kaveriporukassa.

    Äänestä

Todella hyvä nimi toisin kuin useimmat tällä palstalla ehdotetut nimet. Molemmat nimet helppoja eivätkä väkisin väännettyjä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äityliini kirjoitti:

aki olavi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu