Eiköhän nyt kaikki tämän palstan lukijat anneta iso käsi Volvo Puraselle aivan loistavista korjaamokouluista sekä asiallisista ja auttavista neuvoista kyseleville. Tällaisia ihmisiä Nissan-käyttäjäkunta tarvitsee, kun annetaan pyynteettömästi hyviä neuvoja ja vinkkejä. Volvo Puranen keep on the good job.
Ps. Puraselle on pullakahvitarjous myös täällä Rauman suunnalla voimassa.
Ps. Puraselle on pullakahvitarjous myös täällä Rauman suunnalla voimassa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
olen samaa mieltä edellisen puhujan kanssa!!
hang on there!!!
Kiitokset kehuista ja elellään ihmisiksi ja autetaan aina kaveria .
Tälläistä toimisntaa on mukava tukea ja minulle ainakin tulee hyvä mieli kun voi jeesata kanssa autoilijoita.
Palailaan taasen palstoille kun korjaamokoulussa on oppitunti.
Kaikki Nissan miehet ja naiset tykkäämme hyvästä ruuasta.
Alhaalla on otsikko Synny v12 haukottellee.
Korjausvinkin lomassa annoin hyvän salsakastikeen ohjeen .Lukekaa ja tehkää tomaattikastiketta.
Itse olen syönyt aina kastiketta ,terveenä olen ollut .
Viimeksi poissa töissä sairastumisen takia menee 80 luvulle.
Kuten huomasitte on terveelisiä vaikutuksia.
Kastike käy myös koneremonttiin jos esin liuotinpesuaine loppunut.
Jälkimäinen kommenti oli huumori juska osastoa.
täysin samaa mieltä
Jos tietää asioita, niin on mukava saada siitä tietoa. Autot kun ovat melkoisen kalliita korjata ja huoltaa, joten kaikki kokemus on tervetullutta. Kun noille muillekin palstoille saisi yhtä mukavia ja asiallisia juttuja, niin suomi24 alkaisi olla "laatupalsta"... Ollaan kuulolla : )
Joo, tätä palstaa on ilo silmäillä kun saa myös asiantuntevia neuvoja ja joskus myös antaa omiakin kommentteja.
Hyvä Volvo Puranen.
Ei unohdeta myöskään Datsunistia,joka myös on antanut monta erittäin asiantuntevaa ohjetta, mitä ei mistään muualta saisi.
Sekä Purasen että Datsunistin ohjeiden ansiosta olen saanut korjattua muutamia juttuja (esim. monta vuotta temppuilleen rikastimen), joita "ammattiasentajat" eivät saaneet kuntoon. Omat taitoni autojen kanssa ovat varsin vaatimattomat, mutta ohjeet ovat ollet niin hyviä ja yksityiskohtaisia, että tällainen tavallinen tallaajakin on onnistunut niiden avulla.
Suuret kiitokset molemmille! On hienoa, että jaatte omaa tietämystänne myös meidän muiden käyttöön.