poikkituesta apua raapimiseen?

kuulin "varmaa tietoa" että poikkituen asentaminen auttaa raapimisongelmaan, eli renkaat ottaa lokariin kiinni kun ajaa tarpeeksi isoon kuoppaan. autossa on eibachin-alusta ja kaasuiskarit.

oliskohan siitä apua?
3817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eiköhän tuon poikkituen tarkoitus ole lähinnä jäykistää koria etupäästä, sama juttu takana. Toki jos sen oikein taljalla vetää kireäksi jolloin kori nitkahtaa ja pyöränkulmat muuttuu siten että rengan on kantin varassa niin ei ota kiinni. Mutta tuskin tuo poikittaistuki on ratkaisu ongelmaasi.
Voisi auttaa jos ei laittaisi ensimmäisenä sitä 150mm pudottavaa sarjaa alle ja yhdistää siihen 20" vanteita, mutta mitäpä sitä ei ulkonäön vuoksi tekisi.

Äänestä
  • säädettävä alusta.

    Äänestä

kumityynyjä jousien kierteiden väliin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ölkasjfd kirjoitti:

kuulin "varmaa tietoa" että poikkituen asentaminen auttaa raapimisongelmaan, eli renkaat ottaa lokariin kiinni kun ajaa tarpeeksi isoon kuoppaan. autossa on eibachin-alusta ja kaasuiskarit.

oliskohan siitä apua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu