SuSE 9.0 Live CD help

Mä hain netistä sen ja pistin tonne romppuasemaan ja tulos on oikei hyvin toimiva käyttäjerjestelmä.
It's fantastic!
Mutta onko mahdollista asentaa tämä SuSE 9.0 Live Eval CD kiintolevylle niin kuin kaikki muut Linuxin versiot Wondozin rinnalla tai ihan yksin?
Jos on mahdollista niin miten?
Kiitos
4281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

voi sen asentaa normaalisti windowsin rinnalle.
mutta jos haluat sen ilmaiseksi niin joudut lataamaan bootti imagen, polttamaan sen levylle ja asentamaan susen verkon yli koneellesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpike kirjoitti:

Mä hain netistä sen ja pistin tonne romppuasemaan ja tulos on oikei hyvin toimiva käyttäjerjestelmä.
It's fantastic!
Mutta onko mahdollista asentaa tämä SuSE 9.0 Live Eval CD kiintolevylle niin kuin kaikki muut Linuxin versiot Wondozin rinnalla tai ihan yksin?
Jos on mahdollista niin miten?
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu