eli,nissan sunny slx -91, puhallin nopeudet ei toimi kuin nopein, muut pimeenä, kuulemma vastus rikki---> mistä lähetään purkamaan jotta löytyy,sisäkautta vai konehuoneen puolelta.
misä
vastus
4370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vai löytyykö se myös yhtä helposti kuin primerasta,(tuskin)näkys olevan sama vika kun luin noita vanhoja viestejä.
Jos N13 mallin sunny, niin vastus löytyy hanttarin puolelta, lämmityslaitteen puhaltimen lähettyviltä. Muistaakseni siihen vastukseen menee johtoliitin ja se koko paketti lähtee pois parin ruuvin aukaisulla. Korjatkoon jos joku muistaa paremmin, vaihdoin vastuksen omaan sunnyyn pari, kolme vuotta sitten ja hyvin on sen jälkeen pelittänyt.
miten sihen pääsee käsiks.???? pitääkö purkaa sisältä kaikki pois ,mittaritaulun ymäriltä saakka kun puhaltimen säätöhanikkaan ei ainakaan pääse muuten käsiks. vai pääseekö sihen jotain muuta kautta käsiks. esim. hanskalokero pois tai jotain sinne päin....????????
Hanskalokeron alta muovi pois, sieltä takaa löytyy puhaltimen vierestä liitin ja kahdella ruuvilla kiinni oleva vastus.