digikamera

Mitä pitää ostaa lisää vanhaan tietokoneeseen että voi tallentaa digikameran kuvia.
Minulta puuttuu usb-liitäntä.
Mitä se maksaa?
2630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

uuden tietokonen

Äänestä

..Kirjoitinporttiin sopiva kortinlukija, myös levykeasemaan sopivia adaptereita on myynnissä, vähän muistikorttityypistä riippuen.
Hintaa en tiedä, mutta ei ne montaakaan kymppiä maksa.
Mullakin on vanhalla koneella (166 pentti) lukija, ja kortinlukija toimii hyvin mutta kone on toivottoman hiidaass!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöllömi kirjoitti:

Mitä pitää ostaa lisää vanhaan tietokoneeseen että voi tallentaa digikameran kuvia.
Minulta puuttuu usb-liitäntä.
Mitä se maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu