Heippa!Olen lähdössä 31.1 playa de las americasiin.Haluaisin kuulla hyviä vinkkejä esim. iltaelämästa,ruokapaikoista yms. mistä tahansa! Kaikki vinkit ja neuvot tervetulleita.Entä onko kokemuksia hotellista Vista sur? Kiitos paljon etukäteen kaikille jotka viitsivät vastata! :)
Playa de las americas
N29
61778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vista Sur..eikös se ole siellä los Christianoksen puolella, rannalla, ..seuraavaksi menen siihen hoteliin.
Joo, eli moi! Mä oon kans menos sinä samana päivänä Americasuun..... Eli 31.1. Mut hotellini ei muistaakseni ollut se, vaan se oli joku Los Brezos... Tai joku..! Mutta hyvää lomaa sullekkin, Varmaan tullaan näkee konees tai jossain... Toivottavasti meil tulee hyvät kelit!
Jees,toivotaan oikein hyvää keliä meille!Hauskaa reissua!!Alkaa jo hiukan matkakuume nouseen... :)
Ai että.. Meillä lomamatka alkaa 1.2 eli päivän teitä jäljessä :) Paikka on se Americas ja hotelli on Chipeque. Toivottavasti tulee oiiiikein lämpimät ilmat silloin! :)
Los Christianoksessa en käynyt. Americasissa on hyviä ravintoloita Mamma Rosa ja Michelangelo. Kaikki intialaiset ravintolat ovat loistavia. Paras niistä on yhden ostoskeskuksen 2. kerroksessa. Paikka on Americasin linja-autoasemasta n. 300 metriä länteen.
Ravintoloiden hinnat ja hinnat ruokaupoissa ovat Suomen tasoa. Älkää juoko ravintoloiden ns. talon viinejä. Ne ovat kammottavia. Paikalliset oluet ovat vaatimattomia. San Miguel on hyvää.
Käykää Santa Cruzissa ostoksilla. Menkää bussilla, koska se on halpaa ja matka on mukava. Kestää noin tunnin. Siellä on kaikki halvempaa.
Käykää El Corte Ingles-tavaratalossa. Siinä isossa, joka on vähän syrjässä ihan ydinkeskustasta. Siellä on toinen El Corte, mutta ihan pieni. Ostakaa tuliasiet Santa Cruzista.
Älkää maksako ylihintaa, jos taksikuski pyytää enemmän kuin mittari maksaa. Illalla EI OLE LISÄMAKSUA. Nostakaa meteli, jos pyytävät liikaa niin hinta halpenee heti.
El Corte Ingles on hyvä.
Elektroniikan ostamiseen hyvä, laadukas paikka on Maya. Niitä on yksi (ainakin) Americasissa ja Santa Cruzin keskustassa yksi iso liike. Mayaa ei oo manner-Espanjassa vain Kanarian saarilla.