VW Golf VR6 vm.-93

Hankinta listalla olisi kyseinen auto ja nyt tarvisin asiantuntijoilta lisä tietoa autosta eli onko autossa millaisia tyyppi vikoja ja onko kallis huoltaa ja pitää sekä vakuutuksista jos on jotain tietoa niin tieto otetaan vastaan mielellään.
2803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://ffp-motorsport.com, siellä löytyy dataa ja tietoa.

tyyppivikoja ovien lukkojen jäätyminen talvisin, kansipahvin vuotamisia parannettu tiiviste -93 vuoden mallissa, jakopään ketjujen laahaimet kuluu n.130tkm välein vaihtaminen 150e osat ja laatikko otettava pois vaihettaessa, lämppärinkenno hajoaa n.10-11v. Siinäpä niitä. Tuon jakopää ketjujen kuluminen ei sinänäsä ole vika vaan ominaisuus. Se vaan että jos ketjut jakopäässä on löysällä ja ketju hyppää jaossa on kone tuhannen ***** päreinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurre35 kirjoitti:

Hankinta listalla olisi kyseinen auto ja nyt tarvisin asiantuntijoilta lisä tietoa autosta eli onko autossa millaisia tyyppi vikoja ja onko kallis huoltaa ja pitää sekä vakuutuksista jos on jotain tietoa niin tieto otetaan vastaan mielellään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu