Ostin juuri 2002 mallisen vw:n ja kun asuinpaikkani on riihimäki kumpaa huoltoa suosittelette hinnan ja palvelun puolesta? On eka volkkari joten en tiedä kummastakaan mitään.
Hyvinkää vai hämeenlinna?
Golf Variant
5978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen käyttänyt autoa kummassakin paikassa, enkä osaa sanoa onko niiden laadussa tai osaamisessa mitään eroa.
Autokuvion liikkeitä molemmat, joten hinnat taitavat olla samat.
Lienee helpompi valita se kumpi on lähempänä tai sopii muuten paremmin kulkemisiin.
En suosittele Autokuviota ainakaan Hyvinkäällä! Viiden vuoden kokemuksella (3 x vuodessa) voin sanoa että hinnat on kohtuulliset, mutta palvelu ja asiakaspalvelun asenne on syvältä sieltä minne aurinko ei paista! Viimekerta sai sitten ollakin viimeinen huolto Autokuviossa ja seuraava tehdäänkin sitten jossain muualla.
Kärsivällinen pitää olla mutta liika on liikaa!!!
Harkitse tarkkaan!!!
Hyvinkäällä on ainakin tapahtunut suuria muutoksia tiskin takana. Yksi naama on kadonnu ja kaksi tullu lisää.
Oisko syynä se asikaspalvelu???
onneksi vaihtoivat sieltä oikeasta päästä...
En tiedä vaikuttaako pärstäkerroin sitten tuolla Hyvinkään Autokuviossa, mutta itse olen ainakin saanut siellä parin vuoden ajan hyvää palvelua huollon ja tarvikemyynnin osalta.