mitä mieltä ootte onko aleksandra vai alexandra parempi toinen nimi ja mikä sopis tuohon etunimeksi?? pojan nimeksi mietitty mm. arttu samulia. mitä mieltä?
alexandra
anju
6
697
Vastaukset
- -n-
... mieluummin Aleksandra. Eteen sopii melkein mikä nimi vain, ei nyt ehkä kuitenkaan Maija Aleksandra tai Liisa Aleksandra. Mutta esim. Essi Aleksandra, Iisa Aleksandra tai Emma Aleksandra voisi sopia.
- tarja
aleksandra...etunimiäkin on loppujen lopuksi vaikka kuinka,pojan nimestä voisi kuvitella että pidät suht tavallisista nimistä>Iida,Sanni,Jenny,Kaisu,Maria,Miia...
- Minttu
Aleksandra.
- Anonyymi
Huorahtava nimi
Läski, ruma, lortto, pettäjä, pettävä
Kamala nimi - Anonyymi
Kaikki versiot hirveitä. Älkää olko julmia.
Poistetaan almanakasta akka. - Anonyymi
Kauhee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1811243Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825