Muna menee kovaksi kun runkkaa tai kattoo pornoo
mutta mikä siellä munan sisällä oikein kovettuu ?
Sanotaan että munaan pakkautuu verta mutta eihän veri voi kovettua
Veri on yhtä taipuisaa pakkautuneena tai ei pakkautuneena
mutta mikä siellä munan sisällä oikein kovettuu ?
Sanotaan että munaan pakkautuu verta mutta eihän veri voi kovettua
Veri on yhtä taipuisaa pakkautuneena tai ei pakkautuneena
Vastaukset 8
Vanhimmat
no munahan on vähän taipuisa vaikka se kovettuukin! vai tuleeko sulla kivikovaksi?
Siittimessä on semmonen lihas, joka täyttyy verellä, kun mies on kiihottuu. Sitä lihasta kutsutaan siittimen paisuvaiseksi.
Siittimen sisällä on kolme paisuvaista joihin kiihottuessa virtaa verta ja ne jäykistyvät. Kaksi niistä sijaitsee peniksen päällä ( niiden välisen raon voi tuntea suorana syvennyksenä peniksen juuresta terksan alkuun saakka ). Kolmas paisuvainen sijaitsee virtsaputken ympärillä peniksen alaosassa, sen voi myös tuntea.
Mutta kun sitä verta pakkautuu sinne paljon niin se jäykistää peniksen. Eihän se pumpulikaan ole kovaa mutta niin sillä vaan saa tehtyä koviakin pehmoleluja kun sitä työntää pehmoleluun tarpeeksi!! Eikä muuten kalun kovettumiseen tarvita "runkkaamista" tai pornoa, usein omalla kullallani riittää se että menen hänen lähelleen tai hän näkee minun riisuvan paitani.
muna kovettuu kun sitä keitetään 5 minuuttia!!!!!!!!!!!!!!!
veri pakkautuu sinne. eli siis se ei tuu sielt pois vaan on siel. ja yleensä näyttää siltä et se veri menee sinne aivoista.
Paisuvaiskudos täyttyy verellä miehen kiihottuessa
hieno keskustelun aihe :D