Kenelläkään tietoa kyseisestä talotoimittajasta?
Mikä hinta/laatu-suhde?
Ylipäätään kannattaako ottaa edes harkintaan?
Mikä hinta/laatu-suhde?
Ylipäätään kannattaako ottaa edes harkintaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oikeasti kenelläkään ole kokemusta ko. talotoimittajasta. Me nyt odotamme tarjousta heiltä ja katsotaan onko heidän tarjouksensa paljonkin halvempi kuin täällä suomalaisilla talotoimittajilla.
Olisi ollut mukava kuulla jos jollakin olisi edes tutuntutun kautta kokemuksia.
on niin peri suomalainen että osta ehdottomasti Kastelli, ja rakenna se "halvalla" itse. Onko joku suomalainen toimittaja tarjonnut vastaavaa, Eksjöllä kun ymmärtääkseni on omat mallistot jotka poikkeavat suomalaisista aika tavalla. Laatu ? siis puutavaran vai minkä ? kuvitteletko että ruotsissa on jotenkin heikompilaatuista metsää kuin suomessa.
en ehkä osannut esittää asiaani tarpeeksi hyvin. En ollenkaan epäile ruotsin puiden laatua. Taitaa mieltä huijata tuo toinen ruotsalainen talotoimittaja, josta en ole kuullut hyvää sanottavan ja siksi tuota laatua kyselin.
Toimitimme ihan oman mallin Eksjön edustajalle ja siltä pohjalta taloa lähdettäisiin tekemään tarjous lasketaan. Ei valittu Eksjön omaa mallistoa, heidän malleissaan ei ollut mieleistä.
Kiinnostaisi tietää, toimiko aikataulujen pitävyys ja jos joku on ottanut kaikki(parketit, kodinkoneet yms) Eksjön kautta niin niiden "laatu". Eli en epäile että ruotsissa olisi huonommat kodinkoneet tms, mutta onko pakettiin kuuluvat materiaalit/kodinkoneet niitä halvempia jotka pitäisi kuitenkin sitten vaihtaa laadukkaampii (ja maksaa lisää)?
Ja oliko Eksjö-talo hyvä valinta jos on kokemusta.
Kiitän asiallisesta vastauksesta.