Kellotus?

Miten saan prossuani kellotettua? PII 350MHz.
4983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koneen käynnistyessä mene BIOSiin. Tää tapahtuu yleensä delete nappia näpyttelemällä. Sieltä sitten etsit kohdan josta voi nostaa FSB-arvoa. Vakiona se on 100MHz tai 133MHz.

Äänestä
  • On sellainen bios mistä ei voi muuttaa mokomaa väylänoputta, mikäs sitten neuvoksi?

    Äänestä

Tiesittekö, että ylikellottaminen lyhentää prosessorin elinikää huomattavasti. Lisäksi on kärähdysvaara niin prosessorilla kuin muistikammoillakin.

Äänestä
  • Vitutka lyhennä ko kattoo vaan et lämmöt on alhaalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuno kirjoitti:

Miten saan prossuani kellotettua? PII 350MHz.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu