Elikkäs minua pyydettiin ihan yllätyksenä kaasoksi. Minulla on muutama ongelma. Tunnen morsiamen hyvin, mutta en tunne juurikaan hänen ystäviään/sukulaisiaan, joita minun pitäisi "kutsua" polttareihin.
Pitääkö morsiamelta kysyä, millaiset polttarit hän haluaa, ketä ystäviään/sukulaisiaan haluaa paikalle jne? JOtenkin hämysti?
Auttakaa ihmeessä..!
Apuva!
3
1325
Vastaukset 3
- Rouva A
... ainakin kaaso kysyi AIVAN SUORAAN, ketä haluan pyydettävän polttareihini. Minusta se on ihan ok; kyllähän morsian kuitenkin "tietää"/arvaa, että polttarit hänelle jossain vaiheessa järjestetään. Samalla voi myös kysäistä, josko morsmaikulla on jotain toivomuksia ko. päivän varalle. Tulee sitten ainakin mieleiset polttarit (yllätysmomentteja unohtamatta)!
- kesällä naimisiin
Mie olen itse kesällä naimisiin menossa ja kaason kanssa sovittiin, että mie päätän ketä polttareihin tulee. Homma toimii eikä tule ikäviä (?) yllätyksiä! Samaa kaavaa noudatetaan esim hääohjelman suunnittelussa, eli sovitaan leikeistä sun muista etukäteen. Mie inhoan yllätyksiä!
- morsian
Voiko kaasoa kieltää kutsumasta polttareihin miehen siskoa, jos ei pidä hänestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671415- 63936
- 116885
- 83880
- 62825
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49599En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56594Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534