päiväkodissa ja jokapäivä kiitän Luojaa siitä,että olen lapseton.
Olen töissä
evian
201224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Olen töissä huostaanotettujen lasten ja nuorten ryhmäkodissa.. Ja onneksi minulla on myös omat lapset..
Onneksi et ole hoitamassa omia lapsiani. Onkohan tarhoissa paljonkin asennevammaisia!
Onni on olla tai olla olematta äiti! Kyllä kaikille on tilaa, vaikka sitten olisi missä töissä!
Minäkin olen päiväkodissa töissä, lastenhoitaja. Päiväkoti on sikäli erilainen että se on kielikylpy. Mua surettaa suuresti meidän lapsettomuus ongelma, suurin toiveeni on oma lapsi. Avolla on kaksi teini-tytärtä, toinen asuu tilapäisesti? meillä (koska ei tule kotona toimeen). Murrosikä ei ole helppoa, äidin kanssa pitäisi toimeen tulla ja vieläpä siskonkin kanssa... Tällä hetkellä tyttö on TODELLA innoissaan kun olemme torstaina menossa koeputkihedelmöitykseen. Itseasiassa punktio oli tänään!
minä olen.
Kun kutsut minua asennevammaiseksi ,se kertoo jo aika paljon susta itsestäsi.
Mitä muuten asennevammainen oikeastaan tarkoittaa?
Toivon, että ymmärrät pikaisesti etsiä itsellesi miellyttävämmän työpaikan. Olisitko toivonut itsellesi kaltaistasi hoitajaa?
siivojalla on huippusiistiä kotona ja kokki tekee vapaa-ajat ruokaa.
Entäpä poliisit,palomiehet ja vanginvartijat?
huh huh
Menisitkö provo jollekin muulle palstalle nurisemaan, täällä on ihmisiä jotka ovat vuosia eläneet lapsettomuuden tuomassa tuskassa.
t. lastentarhanopettaja
tässä taas nähdään miten helposti rehellisyydellä saa mielipahaa aikaan.
Ymmärrän sinua: Olen 23-vuotias kahden lapsen äiti ja en pidä silti lapsista.(tietenkin omistani. Erityisesti minua ärsyttää 4- ja 7-vuotiaat serkkuni, jotka tätini on saanut vanhana (38-vuotiaana ja 41-vuotiaana)ja lellinyt pilalle. Aloitti lasten teon liian myöhään ja joutui turvautumaan keinohedelmöitykseen, joten tietäähän minkälaisia mummoikäisten kakaroista tulee.
Osteli jo vauva aikana lapsilleen kaiken maailman turhuuksia. (Kätilön kanssa keskustelin lasten hoidosta ja hänkin sanoi, että nuorilla vanhemmilla on enemmän järkeä lasten hoidossa. Eivätkä he ostele kaiken maailman nenänniistimiä ja imetystyynyjä.) Yäk nelikymppisten synnyttäjien lapset: Äitini on syntynyt vuonna 63 ja on kolmen lapsen isoäiti, niinkuin siinä iässä kuuluu ollakin. No asia ei ihan liittynyt tuohon suhun asiaan, mutta kuitenkin. VIHJE! 40-vuotias on mummoikäinen! Jos ei aiemmin mahdollisuutta lapsiin, on ne jätettävä tekemättä.
kakara on älyvammainen,äiti muka vielä.VIHJE:sä olet valuvikainen jo aivoistasi.T.20-vuotias tekniikan ylioppilas,ei paskavaippojen vaihtajana onneksi ollut.
Minäkin olen sattumoisin yliopistossa opiskeleva.
Ensimmäisen lapseni sain lukiossa. Pidin kahden kuukauden äitiysloman ja nytkin valmistun ajallani. Saahan sitä mielipiteitä olla. "Tekniikan ylioppilaalle" vielä sen verran, että ei de koulutus katso, sitä miten osaa lapsensa kasvattaa.
ole tietääkseni väittänyt,että koulutus vaikuttaa lastenkasvatustaitoihin...*huokaus*-
ÄLÄ väitä minun kirjoittaneen sellaista,mitä EN ole kirjoittanut.Tuollaisia juttuja laukova kuin tuo 23-kesäinen on kyllä älyltään ja mieleltään keskenkasvuinen;ilmeisesti vahinkolaukaus,kun äiti pukannut maailmaan 17-vuotiaana.Ja tytär perässä,joka julistaa,että ainoa oikea synnytysikä on se,mitä hän sanoo...en ala asiasta riitelemään kanssasi.Onneksi vaan ei oo vielä kersoja,saa bilettää ihan rauhassa ilman pentujen kitinää.The end.
typeryyksiä laukova oletkin juuri sinä...
kanssasi tuosta,että yli nelikymppiset ovat liian vanhoja äideiksi.
(´viiskymppisiä vauvan vanhempia ei haluta edes ajatella ,huh)
Etkö ole vielä havainnut,että kutsuessasi toisia älyvapaiksi et tee itsestäsi mitään nerokkuuden huippua?
Jaa, no voit puolestani pitää mielipiteesi 40-vuotiaista äideistä, olen miettinyt omaa tilannettani, ja saattaa olla että saan lapsen vasta "joskus", jos saan. Uskon että ihminen, joka on pöhkö, on pöhkö ihan iästä riippumatta...samoin koulutuksesta.
on lapsia ja joka päivä kiitän Luojaa siitä, etten ole töissä päiväkodissa.
jolla on 3 alle kouluikäistä muksua,ja pidän työstäni päiväkodissa! Kiitän Luojaa,että on töitä.Mutta miksi tämä on lapsettomien palstalla?
On aika ilkeää lapsettomuudesta kärsiville toitottaa tyytyväisyyttään siihen,ettei ole tarkoituksellisesti lapsia.
Muistaakseni olen lukenut tämän saman kirjoituksen joskus aikaisemminkin?
Olenko väärässä?
Vaikka sinä siitä kiitätkin että olet lapseton niin ei sitä kaikille tarvitse kertoa.
Minä olen lapseton enkä kiitä siitä ketään!
On varmaan hauska provoilla!