01/40 km ajettu eikä ford tullut mitenkään korjuussa vastaan eikä vastaa. ajoa siis vähän. Remontti maksoi 10 000 € ja nyt mennään jo oikeusastetta pitkin. Syytti ajotapaa..
mondeon moottori laukes
ajotyyli vika
52331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
laukee uusia koneita koko ajan kaveri huollossa töissä
Kyllä usein aikainen laukeaminen on tyylivika.
Maksaa korjauksen jos takuu ei ole voimassa.
Miksi maksais.Auton kun auton moottorin saa rikottua jos haluaa,mitä ne siellä fordilla kustannuksista välittää.
Vituttaa kyllä varmasti tuollanen summa sentään,miten voi olla noin kallis muuten.
Ihmetyttää tälläinen kirjoittelu. Heitetään jotain tekstiä moottorin laukeamisesta kertomatta sen enempää. Hintakin oli aikakorkea, joten tälläiset pistää vaan enemmän epäilemään... oliskos tää jotain vedätystä... moottorin korjaus 60000 mummonmarkkaa...???
oiskohan kummin niin tässä käynyt, että foorti ei rupea korjaamaan sitä konetta vaan Tilaa tehtaalta uuden tai jostain Vähän käytetyn...!
tai näin ainaskin joskus töissä tehtiin, kun kone rikkonen auto tuli... harvoin merkkiliike rupeaa konetta korjauttaan! uutta osaa vaan Pellin alle niin hyvä tulee...!!