Passat 1,6

Huomenta!

Onko muilla samanlaisia positiivisia kokemuksia 2001 vuoden Passat 1,6 mallista. Tuntu liikkuvan 102 hv moottorilla ihan kiitettävästi, jos ei nyt hamua mitään huippu hyviä suoritusarvoja.
2364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näin on. Lyhyet välitykset paikkaavat voiman vähyyden ihan tyydyttävästi. Ei mikään 0-100 km/h raketti, mutta käytännön voima suurimmallakin vaihteella riittävä. Sama juttu mm. 1,6 Vectran kanssa.

Mutta aina löytyy niitä, joille 1,6 litrainen ei millään riitä, kun eihän sillä kuulemma pääse edes ohi ;)

Äänestä

Joo, minulla oli lainassa 1.6 Passatti ja en edes tiennyt, että se oli 1.6 -koneella, kunnes tuli puhetta. Puhtia normaaliin ajoon riittävästi.

Hyvä auto kaikinpuolin, vaikka itse ajan SaaB 93 -01 mallisella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Potkuri kirjoitti:

Huomenta!

Onko muilla samanlaisia positiivisia kokemuksia 2001 vuoden Passat 1,6 mallista. Tuntu liikkuvan 102 hv moottorilla ihan kiitettävästi, jos ei nyt hamua mitään huippu hyviä suoritusarvoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu