Patu Pertti

Sopiiko pojalle nimi Patu Pertti? Kutsumanimi olisi siis Patu. Sukunimeen sopisi tuo nimi vaan niin kivasti ja muutenkin pidetään nimestä.
Koko nimi olisi siis

Patu Pertti Paakkari

Mielipiteitä?
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No eihän tuo nyt rumakaan oo mutta ite en pidä nimestä juuri yhtään pätkää.

Äänestä

kamala.mietippä vielä.

Äänestä

Patu on naapurin pojan lempinimi, Pertistä tulee mieleen eräs erittäin epämiellyttävä hikinen ukko ja kun lisää siihen vielä sukunimeksi Paakkarin, niin siinä vasta vastenmielisin nimi, jonka olen vähään aikaan kuullut! Mutta valinta on teidän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippäli kirjoitti:

Sopiiko pojalle nimi Patu Pertti? Kutsumanimi olisi siis Patu. Sukunimeen sopisi tuo nimi vaan niin kivasti ja muutenkin pidetään nimestä.
Koko nimi olisi siis

Patu Pertti Paakkari

Mielipiteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu