Miten mä voin kysyy yhelt tytölt et saanks mä sen kuvan?jos mä kysyn ni kaikki käy pilkkaa mua...
...mä tykkään siint tytöst mut se taas tykkää yhest toisest meijän koulust. kertokaa miten mä voin saada sen kuvan tai ees alkaa olee sen tytön kaa
...mä tykkään siint tytöst mut se taas tykkää yhest toisest meijän koulust. kertokaa miten mä voin saada sen kuvan tai ees alkaa olee sen tytön kaa
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ensin sun kannattais lähestyä tätä kyseistä tyttöö varovasti vaikka tekstarilla ja hiljalleen kertoa sun tunteistas sitä kohtaan.... pyytää että se ymmärtäis ees vähäsen kuinka paljon se sulle merkkaa... siinä ainakin yks tapa edes vähän vahventaa teidän välejä... ja vaikka et ihan kimpassa oloo saavuttaiskaan niin edes ystävyyden!! Sen jälkeen voi olla vielä helponpi kertoo tunteistaan..... Onnee sullekkin!!!!!
oot ihan ku mun yks kaveri.. se oli muhun ihastunu, mä sen kaveriin. ensiks se ahisti mua. kuvaannollisesti potkin sitä päähän ja se tais älytä, ettei kiinnosta. nyt ollaan tosi läheisiä ystäviä. ..ja saatan olla ihan pikkiriikkisen ihastunukki siihen. :) (mut se ei taida olla enää muhu :/ ) se pyys multa myös mun kuvaa. sillon olin vielä ahistunu.
et jos tyttö vaikuttaa siltä, et se ei oikee tykkää, jätä se rauhaan. mut älä jätä sitä jos ootte kavereita. kunhan et yritä osoittaa sille, et tykkäät siitä.
mut jos se vaikuttaa kiinnostuneelta, yritä saada se entistä kiinnostuneemmaks olemalla oma ittes sen seurassa. jos välit alkaa viiletä, itke vähän ja anna olla. se ei oo sun arvonen, koska se ei välitä susta sellasena ku oot. :)
et älä oo epätoivonen. harvat tytöt arvostaa epätoivosia jätkiä. oo herrasmies ja kuitenki samalla "kova jätkä". metsästä sitä likkaa, mut anna sen olla rauhassa. tää on vaikee ymmärtää (ehkä), mut tälläset jätkät saa ainaki mut kiinnittää huomioo. lievästä imartelusta ja luottamuksellisuuden osoittamisesta lisäpointsit!