Tere!
Tää nyt ei ihan Hämeenlinnan osu, mutta kai nut jokainen Kiipulan tietää??
Mikä siellä on meno tällähetkellä? Obko sähköpuolella vielä Heikki Pelli rehtorina? ja Rainio yksi opettajista?
Itse opiskelin siellä 95-98. Onkohan meno paljon siitä vallattomuudsta muuttunut?
Pitäis varmaan joskus tulla sinne tervehtimään mahdollisia tuttuja.
Kiipula!!
7
1133
Vastaukset
- Kiipula
Vaikka on vanha aihe, nykyisin koko ammattiopiston rehtorina toimii Markku Aunola.
Pelli on ilmeisesti jäännyt kokonaan pois, kun ei ole tuttu nimi. Rainio opettaa vieläkin ja sähkökoulu muutti keväällä aikkarin tiloihin, josta aikkari meni sähkökoulun tiloihin.
Meno on rauhoittinut aika paljon 2000-luvun alusta.- Anonyymi
Paskanmarjat. Kiipula on pullollaan mölyapinoita
- Anonyymi
Täytyyhän niidenkin jossain kokoontua
- Anonyymi
Pula Kii.
- Anonyymi
Ohhoh mitä nimiä menneisyydestä. Heikki Pelli onko elossa vielä? Oli kyllä niin mukava kaveri kun olla ja voi. Mikäs tuon Rainion etunimi oli? Oliko tämä se kitaristityyppi? Kellään tieto onko ennen Pelliä ollut rehtori vielä elossa ja mikä sen nimi oli?
- Anonyymi
....
- Anonyymi
Minäkin aikoinaan Kiipulassa ollut.
Parasta siellä oli mielestäni se, että työharjoittelupaikat valittiin huolella.
Semmoisia paikkoja etsittiin opiskelijan
kotiseudulta, että koulutuksen jälkeen
niihin oli mahdollisuus päästä töihin.
Aika usein se onnistukin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214466Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant348155Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634284Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083712Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm322780