Onko kukaan maksuhäiriöinen saanut avattua Acn-liittymää?
Acn ja maksuhäiriö
Maksuhäiriöinen
81301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jos on maksuhäiriömerkintä ei voi saada acn-liittymää omiin nimiin. liittymä täytyy siis ottaa jonkun toisen nimiin ja myöhemmin voi yrittää muuttaa käyttäjäksi ja laskun saajaksi sen jolla on ollut maksuhäiriö(en ole varma tarkastavatko vielä sitten luottotietoja).Eli muuta keinoa ei taida olla.
Käyttäjältä/laskun saajalta ei voida vaatia henkilötunnuksen ilmoittamista, joten myöskään luottotietoja ei voida tarkistaa. Ainoastaan sopimuksen allekirjoittaja antaa allekirjoituksellaan suostumuksen luottotietojen tarkistukseen.
P.S. Muut operaattorit avaavat myös maksuhäiriöisille, tietyillä edellytyksillä.
- asiakkaalla ei saa olla maksamatonta velkaa millekään teleliikenneyritykselle
- asiakkaalta vaaditaan vakuusmaksu ennen avausta, yleensä 170 eur
Ei onnistu. Sinänsä ACN:ltä fiksu päätös.
Itse tekisin kuitenkin liittymän avauksen esim. vaimon nimissä, mikä vaatii varmaan kunnossa olevaa suhdetta:-).
eipä muutkaan operaattorit avaa lurjuksille linjoja! ja jo s avaakin ni pitää maksaa takuumaksu.
ettekö te tahvot jo tajua että ette te löydä siitä acn:stä mitään laitonta eikä muutakaan jippoa mitä ei muillakin ole!!!
itse olen liittymän ottanut mutta verkostointimarkkinointi ei minua kiinnosta, kuka tykkää ni iha sama,
TUOTE ITSE ON HYVÄ!!!!!!!
ACN:ltä voi saada liittymän,vaikka olisikkin maksuhäiriö. Pitää ottaa asiakastieto rekisteriin yhteyttä ja kysyä että onko se maksuhäiriö jo vanhentunut ja voiko sen jo kenties poistaa. Jos ei voi poistaa, ACN:llä on takuu summa, joka katsotaan asiakkaan maksuhäiriön perusteella, minkä suuruinen sen tulee olla. Joten Edustajat ottakaa selvää myös näistä ja ilmoittakaa asiakkaillenne myös tälläisesta asiasta. Jos ette tiedä miten toimia. On olemmassa edustaja palvelu, josta voi kysyä neuvoa. Ja edustajat myös Sponsorin pitäisi tietää tämä asia ja kertoa teille, jotka rupeatte edustajaksi.
olen kysynyt asiaa edustajien tukipalvelusta,koska aika iso määrä hakemuksistani on hylätty asiakkaan luottohäiriöiden vuoksi,ei ole olemassa takuumaksua.
Onko näillä sinun maksuhäiriöisilläsi jokin muu liittymä ollut käytössä, koska tuntuu, että eivät he ainakaan numeronsiirtoasiakkaita voi olla.
Itselläni on maksuhäiriömerkinnästä riippumatta neljä liittymää omissa nimissäni. Kysymys on vain siitä, että maksaa takuumaksut, hoitaa laskut, eikä merkintöjä saa olla tietenkään jatkuvalla syötöllä tullut.