Kuinka moni?

On tänään tulossa sinne omaan roolariin? :D
Ja Chiko luotko sä jonkunlaisen juonen, ku oot nii hyvä siinä :)
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä olis juoni siihen meijän omaan..

Okei No mä oon semmonen kyyninen tyyppi joka ei luota oikein kehenkään
Mew ja sä saat olla meijän luotettava johtaja
Umbba sä saat olla semmonen joka paikan touhottaja joka suhrtautuu asioihin haukalla tavalla

Espi:Sä oot meijän joukon ilopilleri ja pidät aina yllä hyvää tuulta

Vulpix:Maailman paras ystävä

Okei juoni




Chiko on pahasti laiminlyöty pokemon koska sen kouluttaja on törppö....Ja se päättää karata sen kouluttajan luota..
*sillä välin*
Mew,Vulppa ja espi on periustanu semmosen oman lauman johon ne ottaa kaikkia pokemoneja jotka haluaa,mutta´ne laittaa aina sen johonki kokeeseen...,.Okei Umbba sä oot kanssa semmonen yksinäinen vaeltaja joka törmää niinku muhun ja me sitten niinku aletaan hengaamaan ja meistä tulee jonku laiset kaverit mutta Chiko ei siltikkään luota vielä oikein kehenkään..'
Nämä törmää Mew,vulppaan ja espiin ja nää päättää liittyä niitten ryhmään(valitkaa itse se koe meille)
No okei nää kumminki pääsee siihen ryhmän jäseniksi ja sit sinne tulee joku toinen ryhmä joka jostain syystä vihaa Mewin porukkaa...
No niitten väliin syntyy tappelua ja me voitetaan ne..
Chiko päättää lähteä laumasta,mutta jää koska Umbba on viel siel(ehkä se vihdoinki alkaa luottamaan umbbaan..
No sitten kouluttaja vangitsee Vulpan ja Espin pokepalloon...Näitten muitten pitää pelastaa ne...
No ne onnistuu ja sit ku ne on taas yhessä niin....
Okei tulihan tuohon vähän outo juoni mutta en kerkee oikein kirjotella enempää..tulee lisää jos maltatte odottaa
(älkää välittäkö kirjoitus virheistä ja tuosta huonosta tekstistä koska mä loin ton tarinan ihan vasta pari minuuttia sitten.)
No takaisin juoneen
Tämä lauma alkaa pohtimaan syvällisiä ja Chiko kertoo miksi se ei oikein luota kehenkään*itkua*
No kumminki näitten pitää alkaa luottamaan toisiinsa,No se lauma hyökkää uudestaan ja tällä kertaa ne saa Umban vangiksi ja Chiko on aivan suunniltaan..
(ne toiset on kateellisia Chikolle,koska sillä on jotain mitä ne haluu*virnistää*kerron kyl sitte,jos ihmettelitte miks ne koko ajan hyökkää meijän kimppuun..No nää pelastaa Umban ja Chikon omistaja löytää tän pokemon lauman ja yrittää saaha Chikon palaamaan,koska on muka huomannu et se tarvii Chikoa et se voittaa jonku kamppailun..No Chiko on vähän naivi ja lähtee sen mukaan...Kummiski se lopulta tajuaa että sen oikea paikka on Mewin ja muitten luona*sydäntä särkevää*
Tää Chiko tulee taksin ja kertoo koko höskän niille ja ne on sit muka ikusia ystäviä

Loppu


(eihäm tuo kummonen juoni ollu mut jonkunlainen nyt kuitenki ja sitähän voi tarpeen tullessa muuttaa tai improvisoida

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ezpili kirjoitti:

On tänään tulossa sinne omaan roolariin? :D
Ja Chiko luotko sä jonkunlaisen juonen, ku oot nii hyvä siinä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu