Miten on mahdollista että tämä
vanhoje palsta on vallannu yks ja sama
joka varmaa kuuluis muulle palstalle,
tehkää jotai.Tämä on 70 palsta.
Ylläpito vastatkoo otan yhteydn siné.
vanhoje palsta on vallannu yks ja sama
joka varmaa kuuluis muulle palstalle,
tehkää jotai.Tämä on 70 palsta.
Ylläpito vastatkoo otan yhteydn siné.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tarkoitat kuuluvaksi jollekin muulle palstalle, minuako ehkä?
En kyllä sinu,mutta on yksi jota tarkoitan
kuka varasta ja mitä,syytelijää tarkoitan.
Se ulkomaalainen on kalle artturi espanjasta.
Nyt uskaltaa kun häirikkö ilmoitti poistuvansa.
Pelkäsi Hajupoikaa syystäkin.
Tarkoitatko mua, en oo 70 . Haluaisin silti keskustella ihmisten kans, joilla on elämänkokemusta. Kertokaa ikänsä puolesta tänne kuuluvat, saanko puhua kahvipöydässänne. Teidän kanssanne saan oman elämäni palaset parempaan järjestykseen.
Voit tulla kirjoittelemaan porukkaan. Varaudu kuitenkin siihen että täältä voi saada vaikka minkälaisia vastauksia, kuten kai olet jo huomannutkin. Sellaisista vastauksista jotka eivät ole miellyttäviä, ei kannata ottaa itseensä.
Omasta kokemuksestani tiedän jos ottaa tämän palstan sanomat todesta niin menee elämän palaset vieläkin enemmän sekaisin.
On täällä onneksi suurempi joukko ymmärtäväisiä kirjoittajia, kannattaa huomioida heidän vastauksensa.
Ja sitä ei tiedä kukaan, kuka on kukin, ja kuinka monella eri nikillä. Itse en ole oppinut, mutta viisaaampaa olisi olla ajattelematta kuka minkäkin nikin takana on, vaikka yksi henkilö tuhannella kirjoittasikin.
Mutta sisälle vain, olet ainakin minun puolestani tervetullut.
Valitat vaikka olet eka kertaa palstalla.
Kirjoita ihmeessä. Kuka täällä on estänyt ketään kirjoittamasta vaikka kopiomalla Raamatun alusta loppuun.
Pula on keskustelijoista ja keskustelun aiheista
kun kopioita kiitellään.
keskustelun kulkuun . Ei nuo ikärajat tai määrät ole mitenkään tarkoitettu laiksi vaan viittaa antavia jos haluaa mutta kaikki on tervetulleita juttelemaan iästä riippumatta ja kaikilla on varmasti jotain arvokasta sanottavaa
Eri ikäisten kanssa nimenomaan hyvä vaihtaa ajtuksia koska niin on monenlaisessa elämänvaiheessa monenmosin kokemuksin ihmiset että sehän on vain rikkaus että on monta kirjoittajaa ja lukijaa ja mielenkiintoista luettavaa
Enhä minä tarkoitanu tuota lainkaan
tulka vaan kirjoitamaan.
Aikomukein oli aivan eri,kun
täälä riita on nuoren kans.
Minä lopeta kun en osa kirjoitaa
ei te ymmara mita tarkota.