Auttakaa miestä mäessä! Kun laitan Connect3d 9600xt kortin paikalleen ja näytön siihen kiinni ni mitään kuvaa ei tule. Varmasti hyvin yleinen ongelma, ainakin sitä on kysytty, mutta yhtään vastausta en oo vielä löytänyt. Emona o Asus a7n8x deluxe gold. Eli mikä ihme mun pitää "aktivoida" et se toimisi? Emo ilmoittaa, että siellä on "AGP failure". Jeps...tietokone gurut:luotan teihin.
9600xt
asennus?
4381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos emo antaan piipit näytönohjaimesta, niin mun käsittääkseni näyttis on rikki tai se ei ole kunnolla paikoillaan. Tsekkaappa että näytönohjain on napsahtanut kunnolla AGP liittimen pohjaan.
Juu on se kiinni kunnolla. Oon ottanu sen monta kertaa pois ja laittanu taas paikoilleen. Vanha näytönohjain kyllä toimii, mut uus ei. Se ei vaan anna signaalia näyttöön. Kokeilin sitä myös vanhaan koneeseeni ja sama tulos.
vieppä kortti takas liikkeeseen ja vaadi uus kortti. tuo kortti taitaa olla rikki. selitä liikkeessä ongelma ne testaa siellä onko vika kortissa.
Jep. Se oli rikki ja nyt o uus kortti alla!