Mummelit aina valittaa, kun koira paskoo kerrostalon pihalla. Juopoille, joita siinä maleksii, ei mummut uskalla valittaa. Olenkin nykyisin kuljettanut mukanani sanomalehteä. Aina, kun koira "vääntää tortut", työnnän läjään pari lehdestä revittyä suikaletta. Paskojahan en ala kanniskelemaan ja koirat ei peräpäätään pyyhi, joten läjät menevät laitapuolen kulkijoiden syyksi. Suosittelen muillekin, ehkä sitten ihmiset tajuaisi, millaisia ovat oikeat ongelmat.
Hupainen paska-
pila.
4468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikö tää paskanjauhaminen paskasta vois vähäksi aikaa loppua. Kohta tulee kevät ja paskat paljastuu lumen alta. Kyllä on sitten taas yleisönosastot ja keskustelupalstat täynnä suivaantuneita immeisiä vouhkaamassa paskasta ylimaallisen raivon vallassa ihan totaaliseen kyllästymispisteeseen asti. Kerätääs nyt voimia siihen taistoon ihan muiden asioiden parissa, on tässä maailmassa muutakin kuin koiranpaskaa, vaikka eräiden silmät ei tunnu ikinä muuta havaitsevankaan.
" Kerätääs nyt voimia siihen taistoon ihan muiden asioiden parissa, on tässä maailmassa muutakin kuin koiranpaskaa"
Kerätääs ne paskat nyt vaan kiltisti talvellakin, niin ei tarvitse kerätä voimia mihinkään koiranpaskataistoon keväällä tai muulloinkaan!
Harmi ettei nalkutus koskaan mene perille.. :(
Kiva kun jaksoit erottaa yhden lauseen asiayhteydestä, niin juttuni muuttui kokonaan toiseksi sinun viestissäsi.
Vaikka keräisit kuinka niitä koiranpaskoja, niin keväällä lumen alta tulee esiin niiden ei-kerääjien koirien paskat. Saat silmillesi samanlaisen haukkuryöpyn ihan tasapuolisesti näistä koiranpaskoista vaikka keräisit joka ikisen kakkinappulan. Ei siinä hokemiset "minä kerään kyllä" mitään auta.
Talvella tien vieressä on aura-auton jättämiä lumipenkkoja, joten koira ei monesti pääse tekemään sitä läjää tarpeeksi sivulle, vaan vaikka taluttaja koira luulisi olevansakin kunnolla sivussa, se läjä paljastuu lumien sulaessa.
Tietysti voi pistää oman koiran pökäleeseen vaikka pienen kirkkaan viirin pystyyn, niin erottaa sitten keväällä mikä on oman koiran paska, jonka voi sitten kunnon kansalaisena kerätä pois jos se sattuukin maan paljastuessa olemaan liian lähellä tietä eikä siellä ojan pohjassa.