kampanja?

Mikäs ihmeen Opelin mollauskampanja tällä palstalla on menossa? Mulle tulee väkisinkin mieleen, että joku kilpailevan merkin katkeroitunut myymähenkilö laittaa säännöllisesti herjoja. On sen verran samantyyppisiä kirjoitelmia ne Opel-herjakirjoitukset. Mulla on eka Opeli menossa ja hyvin tuolla on päässyt paikasta toiseen. Kikkelinpidentäjää en tartte. Jos tarvitsisin, merkki olis kai joku BMW, MB, Alfa Romeo...suotakoon se heille keillä on huono itsetunto tai autolla ajo ykkösharrastuksena!
111129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sen verran huonosti Opel nykyään myy, että tuskin tarvitsee muiden merkkien myyjien käydä haukkumassa Opelia.

Äänestä

Kirjoitus vahvisti sen, minkä autokansa on tiennyt jo 20 vuotta. Opelin laatu on ala-arvoista, ja huoltotoiminta yhtä syvältä.

Äänestä
  • Jeh, näin on, kansa tietää. Meikä 24 vuotta ratissa, mukaan mahtuu Fiatit, Pösöt, Tojot etc. Kaksi viimeistä Opeleja ja kolmas on haussa.

    Äänestä

  • Se tarina vaan kertoi lantin toisen puolen, toinen puoli jää pimentoon...

    Äänestä

Eka Ooppeli ja nyt jo palstalla hakemassa neuvoja vikoihin vai?

Äänestä

Joku avohoitopotilas näyttää kirjoittelevan eri nimimerkeillä näitä samansisältöisiä viestejä. Ei voi kun ihmetellä kaverin motiiveita, ilmeisesti naapurissa on Opeli...

Äänestä
  • Nuo 15.11 alkaen minuuttien välein kirjoitetut kirjoitukset on saman kirjoittajan. Joku on tosiaan ottanut sydämenasiakseen kunniakkaan merkin mollaamisen :) Onhan noita viallisia autoja varmasti joka merkillä. Jollakin voi olla vikoja enemmän, mutta mitäpä siitä noin riekkumaan. Työkaverin BMW oli kova vikapesäke. Naapurin Toyota Avensis oli viikottain korjattavana. Kaverin Vectra oli susi. Toisen kaverin MB oli "huonoin auto mitä hänellä koskaan ollut"...jne. Katson mielenkiinnolla miten tää oma kuljetin toimii ja lupaan kertoa, jos alkaa kovin piiputtamaan!

    Äänestä

  • Oletkos sama "Pete", joka taannoin yritti trollata vw-palstalla viitosgolffin ulkonäköseikoilla? Jos olet, niin kuka on avohoitopotilas?

    Mikä saa sinut tietämään, että kaikki viestit ovat saman kirjoittajan? Niissä kun omasta mielestäni vaihtelee tyyli ja oikeinkirjoitustaito aivan laidasta laitaan.

    Äänestä

  • En kerro kirjoitti:

    Oletkos sama "Pete", joka taannoin yritti trollata vw-palstalla viitosgolffin ulkonäköseikoilla? Jos olet, niin kuka on avohoitopotilas?

    Mikä saa sinut tietämään, että kaikki viestit ovat saman kirjoittajan? Niissä kun omasta mielestäni vaihtelee tyyli ja oikeinkirjoitustaito aivan laidasta laitaan.

    Ei ole ollut tapana puuttua autojen ulkonäköseikkoihin, kauneus on katsojan silmissä.

    Äänestä

olen huippu tyytyväinen opeliin. ne vähät viat, mitä ollut menneet takuuseen kakistelematta.

Opel tarjoaa erinomaisen hinta / laatu-suhteen.
ei kai se olis jatkuvasti mitalisijoilla euroopan myynnissä.

Ja kohta niille tulee uusi astrakin !! kilpailijat vapisee ja mobilisoi tälläisia herjakamppanjoita ??!!

Opel on pop !!!!!!!!

Äänestä

Täällä tuntuu olevan pari jostain syystä katkeroitunutta henkilöä, jotka lähes työkseen kehittävät näitä päättömiä juttuja.
Tämän huomaatte myös jos seuraatte juttuja hieman pitemmältä ajalta; samat teemat toistuvat hieman varioituneena uudelleen ja uudelleen.
Uusi herja alkaa heti kun edellinen sivu kääntyy näkyvistä, näin asia pysyy näennäisesti tuoreena.
Usein aloitukseen yritetään saada joku näennäisesti tärkeä asia, kysymys tai ihmettely mutta sen jälkeen alkaa taas "tekstigeneraattori" jauhaa.
Nämä palstat ovat juuri hyvä väline tällaiseen "pienen miehen" sodankäyntiin. Näistä ei ainakaan vielä toistaiseksi ole joutunut edesvastuuseen.
No, järkevät ihmiset ovat tämän kyllä jo panneet merkille. Ihmiset vaan hyvin helposti uskovat kirjoittua tekstiä vaikka se sitten tulisikin tällaisen hupikanavan kautta.
Ainoa hyväpuoli näissä jutuissa on se, että niistä on vähemmän ympäristöhaittoja kuin seiniin töhertelystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pate kirjoitti:

Mikäs ihmeen Opelin mollauskampanja tällä palstalla on menossa? Mulle tulee väkisinkin mieleen, että joku kilpailevan merkin katkeroitunut myymähenkilö laittaa säännöllisesti herjoja. On sen verran samantyyppisiä kirjoitelmia ne Opel-herjakirjoitukset. Mulla on eka Opeli menossa ja hyvin tuolla on päässyt paikasta toiseen. Kikkelinpidentäjää en tartte. Jos tarvitsisin, merkki olis kai joku BMW, MB, Alfa Romeo...suotakoon se heille keillä on huono itsetunto tai autolla ajo ykkösharrastuksena!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu