ehkä

kulta löytyy huomenna, yli huomenna, kk päästä tai vuoden päästä tai ei milloinkaan, who knows! Itse olen pienentänyt tätä vimmattua etsintähössötystä ja heti tuntuu paremmalta, eikä masenna kun ei ajattele "pakko löytää pakko löytää". Oon hyvännäköinen ja mukava joten eiköhän se sieltä joskus löydy, vielä on ainakin 60v aikaa ellei enemmän, voi kyllä olla vähemmänkin. Jäitä hattuun me sinkut!
7562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

hienoa että joku on tänki asian vihdoinki ymmärtäny.. oon itse edelleen sitä mieltä, että kyllä se joku tulla tupsahtaa elämään todennäkösesti silloin ku sitä vähiten odottaa. vaikka täytyy myöntää että kyllä sitä välillä on toivo melkeen menny... mutta päivä kerrallaan... :)

Äänestä

nimenomaan. rupesin ajattelemaan noin tos syksyllä, enkä kiirehtinyt ollenkaan. nyt alko tulee jo tulosta, taisin tavata elämäni naisen tos kuukaus sitte=). ollaa tapailtu jo aika paljon ja must tuntuu et täst tulee viel jotain hienoa.

olkaa oma ittenne, herrasmies ja hyväntuuline niin kyl se tuuli alkaa puhaltaa sunkin purjeisiin! meinaan et mulla jos jollain tost sinkkuudesta kokemusta on.

Äänestä
  • "meinaan et mulla jos jollain tost sinkkuudesta kokemusta on."

    Meinaatko että sitä kokemusta olisi sulla jotenkin ylivoimaisesti enemmän kuin tavallisesti muilla? :)

    Äänestä

  • Kettu kirjoitti:

    "meinaan et mulla jos jollain tost sinkkuudesta kokemusta on."

    Meinaatko että sitä kokemusta olisi sulla jotenkin ylivoimaisesti enemmän kuin tavallisesti muilla? :)

    no ehkei ylivoimaisesti.. mut mulla sitä sinkkunaoloa on kyllä riittänyt viimeiset 18 vuotta. nyt näyttää aurinko paistavan risukasaankin=)

    tajusin et turha sitä on stressata, rakkaus katsoo silmiin sit ku on katsoakseen=)

    Äänestä

Niin niin! Ainahan kaikki sanoo että "Odota, kyllä se tulee." Mut HAH! entäs jos on pien pakko saada se? Itse en pysty vähentämään tätä etsintää.
Välillä meinaa käydä ihan itkemään kun ei ole eikä löydy!

Äänestä
  • aika paljon samalla linjalla oon mäkin. Mutta jotenkin oon itteni saanu pidettyy nyt kurissa, että en etsi kokoajan, se turhauttaa!

    Äänestä

  • jäbä85 kirjoitti:

    aika paljon samalla linjalla oon mäkin. Mutta jotenkin oon itteni saanu pidettyy nyt kurissa, että en etsi kokoajan, se turhauttaa!

    mukava kuulla et miehetki aattelee noin....itestäki tuntuu välillä että eikai ketää oo tarkotettu itelle, mutta kyllä kai se siitä ajan myötä tulee jos on tullakseen!;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäbä85 kirjoitti:

kulta löytyy huomenna, yli huomenna, kk päästä tai vuoden päästä tai ei milloinkaan, who knows! Itse olen pienentänyt tätä vimmattua etsintähössötystä ja heti tuntuu paremmalta, eikä masenna kun ei ajattele "pakko löytää pakko löytää". Oon hyvännäköinen ja mukava joten eiköhän se sieltä joskus löydy, vielä on ainakin 60v aikaa ellei enemmän, voi kyllä olla vähemmänkin. Jäitä hattuun me sinkut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu