f-secure backweb

Missähän on vika kun backweb ilmoittaa että: kanavan levytilan käyttö ylittää sallitun enimmäismäärän.

Olisi kiva saada backweb taas päivittämään tietokantoja...

Sain kyllä päivitettyä tietokannat tähän hätään...
2430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselläni oli sama juttu.Liittyyköhän tuo siihen,
että f-secure ottaa kiintiön levyltä käyttöönsä.
Itse en saannu muute toimiin ku asentamalla uusiksi.Laitoin sitte päivitykset ajastuksen taakse,eli 2 krt.viikko,ni ei tuu noita tiedostoja turhaan.Ny on toiminu aika kauan.
Varmaan jollain viisaammalla on helpompikin konsti tohon.Odottelen kiinnostuneena,jos joku
asiasta enempi tietävä vastais sinulle,ni lukisin
mielelläni itsekin sen.

Äänestä

Avaa f-secure -> automaattiset päivitykset -> lisäasetukset -> asetukset -> lisäasetukset -> storage. Laita alla olevaan (restrict each channel to maximum disks pace of) kohtaan vähän lisäää tilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tme kirjoitti:

Missähän on vika kun backweb ilmoittaa että: kanavan levytilan käyttö ylittää sallitun enimmäismäärän.

Olisi kiva saada backweb taas päivittämään tietokantoja...

Sain kyllä päivitettyä tietokannat tähän hätään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu