missä lehtimainokset?

Miksi tämä hiljaisuus kotimaisten operaattoreiden leirissä, ei ole tarjolla laukkuja reppuja ym. Loppuiko aktiivinen markkinointi joulumyyntiin.
4458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiinan pulssimittarituotannon sekundaerä pääsi joululta pahasti loppumaan. Eipä tainnut reppufirmankaan 2-laatu riittää alennusmyyntiin.
Joo muuten olis yksi tuulipuku myytävänä (käyttämätön) Soneran logoilla varustettuna. Numero on: hmm. uskallanko veikata mitään, noo housut reilua miesten kokoa (56) ja pusero varmaan (48), myydään eniten tarjoavalle.

Äänestä

Kunhan joulun sopimukset on käsitelty ensin alta, niin sitten jyrätään.

Äänestä
  • Joulun sopparithan käsiteltiin jouluna :) Ainakin tällä hetkellä meillä keihäänkärki on ADSL-mainonnassa. Eikä tarjouskaan ole paha, avauksen ja modeemin asennuksineen saa alle modeemin tukkuhinnan.

    Äänestä

Pitää laskuttaa uusia asiakkaita ensin, niin ei lopu mainosrahat kesken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väinö kirjoitti:

Miksi tämä hiljaisuus kotimaisten operaattoreiden leirissä, ei ole tarjolla laukkuja reppuja ym. Loppuiko aktiivinen markkinointi joulumyyntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu