tuli asennetuu office 2000 koneeseen ja koneessa oli jo word 2002 , nyt kävi nin että paketin mukana oli myös word 2000 joka asentui W2002 kakkosen tilalle ,mitenkä sais palautettuu W2002 takas W2000 tilalle. kone HP jonka mukana w2002 tuli asennettuna ,käyttis XP home , kovalevyn D osiolla on palautus ohjelma eli C osion sisältö niinkuin se ostettaessa oli, pitääkö se palauttaa kokonaan vai saako siitä vain sen W2002 palautettuu jos saa nin miten ?
word2002 palautus
vahinko
6373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
asennat sen 2002 uudelleen käyttäen smart restore ohjelmaa.
käynnistä/kaikkiohjelmat/pc-työkalut ja palvelut/smart restore.
:(( ei löytynyt XP:stä edellämainittua ohjelmaa smart restore ..vai olenko niin tampio etten vaan osaa ettii , voisiko joku neuvoa tarkemmin .....Kiitos etukäteen neuvoista
Oletkos polttanut 3 master cd:tä. Sieltä pitäisi löytyä levyltä nro.1 drivers/setup/restore.exe
Mutta koska se word2002 on tevyllä nro.2 niin sinun täytyy siirtää se restore.exe kovalevylle johonkin vaikka temppiin ja ajaa se sieltä, siihen kuuluu myös muita tiedostoja toimiakseen, mutta kun ajat sen niin siirrä sitten sieltä cd:ltä ne tiedostot mitä se ilmoittaa puuttuvaksi samaan kansioon kuin se restore.exe
Jos ei ole master cd:itä niin se löytyy varmaan kovalevyltä hakemalla restore.exe
hmm..en ole poltatnut niitä levyjä...eikä löytynyt kovalevyltä restore.exe :tä
ääh...peruutetaanpas nyt hiukan !! nyt kun kattelin ihan rauhassa noita kaikkia cd mitä on tullut koneen mukana niin kas vain , sieellähän oli WORD 2002 CD , eli eikös tämä palautus nyt atpahdukkin tämän cd:n avulla eli asennetaan sieltä uudelleen..vai olenko edelleen tampio ja ymmärrän asioita väärin...jos Make viitsisit vielä varmentaa tään oonko tässä nyt oikeessa . Kiitoksia avustasi..
Jos sellainen cd kerran on niin eiköhän se sieltä asentamalla onnistu.
Mulla kävi aivan sama juttu kun asensin cd:ltä offise 97:n exelin ja poverpointin niin wordi katosi ja sain sen takaisin edellä mainitulla tavalla.
Se restore.exe saattaa olla Packard Bellin oma ohjelma.