Tanskan doggien om. HUOMIO!!

kertokaa mulle kaikki teidän ihanista doggeista! haaveilen omasta ja haluan kuulla kaikenlaisia kokemuksia niistä! uros/narttu,kumpaa suosittelisit?koulutus?kuinka iso asunto teillä on,riittääkö koiralle hyvin? yms. kaikki tiedot tervetulleita!=D
8422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

että tanskandoggi kirjoitetaan yhteen :).

Äänestä

Minulla on kolmas tanskandoggi ja neljäs tulossa ensi kesänä edelliset ovat olleet keltaisia mutta seuraava on musta tai harlekiini, minulla on ollut kolme narttua ja todennäköisesti seuraava on myös narttu,ne kaipaavat vähemmän tilaa kuin uskoisi jos ne saavat juosta paljon vapaana ja jos ne saavat olla AINA mukana ne tykkää läheisyydestä ja ovat pieniä suuria koiria jotka syövät paljon, tanskandogin jälkeen on melkein mahdotonta katsoa toista rotua.....

Äänestä
  • Mulla olisi 2 Mustaa:2 Sinistä. 2 urosta ja 2 narttua; olisi mm Harlekiini Narttu Ja Sininen uros

    Äänestä

  • KUN TULISIN KOTIIN NE NUOLISIVAT MELKEIN MUT

    Äänestä

  • 885 kirjoitti:

    KUN TULISIN KOTIIN NE NUOLISIVAT MELKEIN MUT

    MATKAILISIN JOPA NIIDEN KANSSA

    Äänestä

  • 889 kirjoitti:

    MATKAILISIN JOPA NIIDEN KANSSA

    MEILLÄ OLISI 2 NIIT¨Ä

    Äänestä

  • Mä Itte kirjoitti:

    Mulla olisi 2 Mustaa:2 Sinistä. 2 urosta ja 2 narttua; olisi mm Harlekiini Narttu Ja Sininen uros

    4 UROSTA 4 NARTTUA
    2 UROSTA 2 NARTTUA
    1 NARTTU 1 UROS
    JA TANSKANDOGGI UROKSET RONDO.DANI.NIKI.ADE
    NARTUT RAMONA.AMANDA.MOONA.GILDA
    JA SITTEN HELMERI JA ADE
    ADALMIINA JA GILDA
    1 NARTTU ADALMIINA JA 1 UROS FRANSU JA 3 4 - 7 TUONTIKOIRAA < 3 USAN MUOTOVALIOTA JA NELJÄ RUOTSIN JA 2 ITALIAN MUOTOVALIOTA JA 1 UROS ADAM JA 1 NARTTU NIKI

    Äänestä

Olisin 35v Ajan Mm 2 Mustan om

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tonttu kirjoitti:

kertokaa mulle kaikki teidän ihanista doggeista! haaveilen omasta ja haluan kuulla kaikenlaisia kokemuksia niistä! uros/narttu,kumpaa suosittelisit?koulutus?kuinka iso asunto teillä on,riittääkö koiralle hyvin? yms. kaikki tiedot tervetulleita!=D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu