puhelut muualta

jos soittaa vaikkapa soneran kännykkäliittymällä jostain euroopasta toiseen kännykkään joka majailee suomessa niin näkyykö soittavassa numerossa muita numeroita kuin vain se soittavan kännykän puhelinnumero? esim 040/45634222 vai näkyykö numerossa jotain muutakin?
1296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saattaa olla et näkyy "tuntematon numero" tai sit muistiin tallennettu nimi tai numero, jos operaattori lähettää tunnistetiedon. Mut ei mitään muuta ylimääräistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adios kirjoitti:

jos soittaa vaikkapa soneran kännykkäliittymällä jostain euroopasta toiseen kännykkään joka majailee suomessa niin näkyykö soittavassa numerossa muita numeroita kuin vain se soittavan kännykän puhelinnumero? esim 040/45634222 vai näkyykö numerossa jotain muutakin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu