Tilanne seuraava: Powerin tuuletin pitää "rapinaa" ihan kuin tuulettimen siivekkeet ottaisivat johonkin kiinni, tuo ei kylläkään ole kovin häiritsevää koska toistuu vain silloin tällöin eikä ole kovin äänekästä. Mistä mahtaa johtua ja onko jotain tehtävissä?
Tuulettimen ääni?
4
750
Vastaukset
- Harri
Menossa rikki.Laakerit pitävät ääntä ja tulee vaan pahenemaan !
- sam
Auttaako tuohon öljyäminen tms.?
- --__--
sam kirjoitti:
Auttaako tuohon öljyäminen tms.?
Saattaa se auttaa mutta vain hetkellisesti, osta uusi tuuletin niitä saa jo alta 10€ riippuen kuinak hiljaisen haluat
- melu
Powereista tulee yleensä muitakin ääniä kuin tuulettimen melu, esim. kelat ja muuntajat pitävät jonkin verran melua silloin kun powerin kuormitus ei ole tasaista, ja voivat toistaa esim. kovalevyn hakuääniä, ja cpu-kuormituksen vaihdellessa käämeistä tulee ininää ja rapinaa. Normaalisti näitä ääniä ei kuule tuulettimen melun alta, ja eri mallisten powereiden piirimelun tasossa on paljon eroja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824747- 1842063
- 1321752
- 1741390
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161251- 351086
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16987- 78983
- 52966
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh288940