Japanin Pena ja Kanadan Paavo olivat katselemassa tv:tä Penan olohuoneessa kun Paavo huomasi olevansa hyvin nälkäinen.
Siinä ihmetellessään vatsansa kurinaa Paavo otti ja potkaisi Penaa samalla säestäen potkuaan suurella kädellä joka oli irtomallia.
Siitäkös vittuuntui Pena ja haki jääkaapista saakelin moisen läjän poronlihaa ja siinähän oli lähes koko poro. Ja otti ja tunki sen Paavon kitusiin niin että katossa olevat kattolistat natisivat kylmäfuusion voimissa.
Nälkäinen Paavo kakoi kun lihas ei oikein jännittynyt, tästä johtuen
kurkkuun juuttunut lippalakki tulla tupsahti ulos, moikkasi poikia ja lähti lähipubiin olusille Hölmistynyt poronliha vastusteli itsensä tunkemista turpavärkkiin, tämän se ilmaisi olemalla hyvin pitkälti oma itsensä.
Samaan aikaan parvekkeelta heräili kamala krapula joka oli aamun aikana poistunut kaverustemme päästä. Siinä kylmissään ollessaan krapula otti itseensä sen miten se oli aamulla häädetty päästä nimeltä mainitsemattomilla disperin nimisillä särkylääkkeillä, krapularyypyn ja kuljettajan karkaisu kasetin avulla.
Tästä vittuuntuneena krapula otti parvekkeen kaiteen ulkopuolella levitoivan puolitoista metrisen rautaputken joka oli valmistettu muoviseoksesta. Potkaisi parvekkeenoven tuhannen pillun päreiksi ja huusi mantraansa ilman käsiä.
Tästä säikähtäneet Pena ja Paavo pakenivat toinen kaapin ylälaatikkoon ja toinen pakastelokeroon.
Krapula pani kämppää remonttiin siihen tahtiin että siivotonta oli jälki. Tätä eivät Pojat ruvenneet katselemaan vaan sulkivat silmänsä.
Ebola levisi kulovalkean lailla muutamia vuosia takaperin, tämä ei tosin nykyhetkeen vaikuttanut mitenkään.
Purettuaan kiukkuaan pari päivää, krapula oli sen verran hellittänyt että päätti paneutua väliseinään levolle taas ensi lauantai aamua varten.
Paavo ja Pena päättivät yksin tuumin kämpän kunnon arvioituaan olla ottamatta viinaa, ensi perjantaihin asti.
Tämä tarina on tosi. Ja se on myös opettavainen siitä ei opi mitään.
Paavon ja Penan lauantai
Ninnu
1
6717
Vastaukset
- kaitsu
Mene hoitoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1766733Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1113195Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676- 191649
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381516Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151293- 641253
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143