Onko kellään kokemusta Mallorcasta huhtikuussa? Onko kylmää/sateista? Olen menossa Palma Novaan. Onko tietoa, millainen alue? En ole koskaan käynyt Mallorcalla...Kokemuksia yleensä?
Mallorca huhtikuussa
3
4554
Vastaukset
- matkaaja
mallorcan ilmat ovat arvoitus, olin kerran viikon reissulla 28.5-3.6 ja koko viikon satoi, harmitti ja vietävästi, samaan aikaan suomessa oli aurinkoista ja tietenkin kreikassa ,jossa paistaa aina.
riippuu vuodesta ,jos hyvä vuosi ,voi huhtikuussakin olla hyvät ilmat Mallorcalla.
Onnea matkalle, - finnseñora
Asun itse Espanjan itärannikolla noin Ibizan korkeudella. Baleaareilla ja meillä kukkivat nyt juuri mantelipuut ja on vihreätä, voi olla hyvinkin lämmintä. Meillä oli viikkokausia 19-22'C ja viimeksi satoi joulukuun alussa.
Onkin melkein siitä kiinni, haluaako ranta-/uimaloman. Jos ei välttämättä, niin kevät on aivan hienoa aikaa matkustaa Mallorcalle. Ilmathan voivat yllättää aina joka puolella. Jos takuun auringosta haluaa, on paras lentää Gran Canarian tai Teneriffan eteläpuolelle - tai sitten kaukomatka trooppeihin.- Juliet
Haluaisin myöskin lähteä tänä keväänä huhtikuussa
Mallorcalle, mutta mitä kautta matka kannattaisi varata? Ainakaan isot matkatoimistot eivät vielä huhtikuun alussa järjestä matkoja.
Olin viime vuonna maaliskuun lopulla vajaan viikon Mallorcalla, ja sää oli kerrassaan ihana. Aurinko paistoi joka päivä, ja ylimmillään päivällä lämpötila oli n. 20 astetta. Aamut ja illat heti auringon alkaessa laskea olivat tietysti vielä viileitä, lämpötilasta en tiedä mutta varmaankin alle 10 astetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662298Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291616Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711570Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.931380Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851223Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1221180Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241140En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949