venäjänajokoira

onko kellään kokemuksia venäjänajokoirasta meistä se on paras ajokoira mitä voi olla. voi viedä mettään kelillä kuin kelillä
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Enollani käytössä jo toinen.Edellinen ajoi kettua ja jänistä, uros. Nykyinen narttu jänistä.Pelkkiä hyviä kokemuksia.Tyypillinen ajopäivä alkaa 9-10 aamulla. Ensin vajaa tunti hakemista, sitten ajoa. Kuuluva haukku,selvittää hukat hyvin. Tulee autolle yleensä kuuden tunnin sisään tai aiemmin jos ajo menee kauas.Viime talvena 19 jänistä, tänä tähän mennessä 9. Sosiaalinen ja rauhallinen muuten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


venakko kirjoitti:

onko kellään kokemuksia venäjänajokoirasta meistä se on paras ajokoira mitä voi olla. voi viedä mettään kelillä kuin kelillä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu