Onko tietoa onko Teneriffalla olemassa Pre-paid liittymiä ja mistä niitä saa. Minkä nimisiä ja hintaisia ovat?
Pre-Peid liittymä?
Matkailija
4296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostin mantereen puolella syksyllä Amenan pre-paidin. Oli 18 €. Puolet puheaikaa ja puolet kortti maksua. Otin Amenan, kun oli halvin vaihtoehto. Jotkut muut maksoi 26 € jne. Mä kun en tarttenu sitä puheaikaa ollenkaan, soittivat Suomesta mulle päin.
En tiedä onko Amenaa saarilla. Kaikista liikkeistä, joissa myydään puhelimia myydään liittymiäkin/prepaideja. Lisäksi voi kokeilla erilaisia kioskeja ym. kauppoja. Saattavat myydäkin prepaidejakin.
Muita mahdollisia firmoja: Vodafone, Telefonica..
Lisäksi hyvä, että nyt kun taas vuoden sisällä meen uudestaan mantereen puolelle, niin on tuo amena edelleen voimassa. Pysyy voimassa 12 kk ja sitten pitää muutama euro laitta siihen rahaa ja taa on yhteydet auki vuoden. Joten hyvä vaihtoehto mulle. En aina joka vuosi jaksaisikaan ostaa uutta 18 euron korttipakettia.
Kaikkien kolmen kännyverkon
prepaid liittymia saa lehtikioskeilta
ja kauppojen kassoilta mutta miksi
ihmeessä ottaa sellainen ja uusi
numero kun suomalainen post-paid liittymä
toimii sielläkin.
Kiitti tiedosta..kökä :)
Tutustumpa tarkemmin asiaan..